Ponad 10 lat na rynku. Zaufaj naszemu doświadczeniu.
Marcin Liwiński
okna vidok

Montaż

 

Montaż okien jest równie ważny, jak samo ich wykonanie.

 

 

Nawet najlepsze okno nie będzie spełniać swych podstawowych funkcji, jeżeli zostanie nieprawidłowo zamontowane.

 

Z tego względu zachęcamy Klientów do skorzystania z usług naszych wyspecjalizowanych ekip montażowych, które posiadają odpowiednie przygotowanie techniczne. Klienci, którzy decydują się montować zakupioną u nas stolarkę we własnym zakresie otrzymują specjalną instrukcję montażu VIDOK.

 

Określa ona zasady oraz czynności montażowe, które należy wykonać przy wbudowywaniu standardowych produktów (okna, drzwi balkonowe, witryny itp.), aby zostały one objęte warunkami gwarancji. W przypadku wbudowywania skomplikowanych elementów (ściany osłonowe, ogrody zimowe, ściany wewnętrzne i inne) należy postępować zgodnie z projektem określającym indywidualny dla danego obiektu sposób wykonywania montażu. Sposób połączenia konstrukcji ze ścianą może być różny. Poprawnych rozwiązań jest zwykle kilka. Nie istnieje jedno wzorcowe dobre dla wszystkich sytuacji rozwiązanie, dlatego zalecamy uzgodnienie sposobu montażu z przedstawicielem inwestora. W przypadku problemów z wybraniem odpowiedniego rozwiązania proponujemy skorzystać z porady naszych pracowników w firmowych punkach sprzedaży.
 

Nie zaleca się montażu okien i drzwi w temperaturach poniżej 50C w pomieszczeniach nie ogrzewanych. Montaż w temperaturach ujemnych może być prowadzony, jeżeli materiały stosowane do montażu zezwalają do stosowania w takich temperaturach.